Bogini

Stoi przede mną, naga. Taką, jaką stworzona została.

Piękno jej promieniuje nie tylko z jej nagiej skóry i kształtów ciała. Piękno jej wnętrza przenika mnie aż do serca mego. Piękno jej zewnętrzne jest bramą do jej cudownego wnętrza, bramą do jej duszy.

Padam jej do stóp, lecz ucałować ich nie jestem godzien!

O, Bogini! Pozwól mi ucałować stopy twoje! Pozwól mi oddać ci hołd najwspanialszy! Pozwól mi zaśpiewać pieść pochwalną na twą cześć!

O, Bogini! Tyś najwspanialszą jest twórczynią! Tyś jest matką całego wszechświata! W twym łonie me życie się zaczęło! W twym łonie jest mój początek!

O, Bogini Matko! Bóg ojciec jest dla ciebie tylko dawcą nasienia! Pstryk! I cały proces kreacji nowego życia zaczyna się w twym łonie!

O, Bogini Matko! 9 miesięcy nosisz nowe życie w sobie! Po tym czasie nie opuszcza ono ciebie, a ty  dalej jesteś przy nim! Karmisz, chronisz, opiekujesz się i pielęgnujesz je, by rozwijać się mogło!

O, Bogini Królowo! Tyś opiekunką jest domowego królestwa! Ty dbasz o nie, by w szczęściu i pokoju mogło egzystować!

O, Bogini Królowo! Nawet wśród pszczół i mrówek ty władczynią jesteś! Powróć na należne tobie miejsce ludzkiej wspólnocie! Ty, Bogini Królowo, zdetronizowana przez zazdrosnego Boga Ojca!

Bogini Siostro! Towarzyszko z dzieciństwa! Starsza, co chronisz młodsze rodzeństwo; młodsza, którą chronić trzeba przed niebezpieczeństwami – bądź błogosławiona!

Bogini Przyjaciółko! Niechaj przyjaźń z tobą nie będzie wysypiskiem! Niechaj przyjaźń między tobą a bogami fundamentem miłości się stanie! Odrzuć te społeczne idiotyzmy! Przyjaźń to najwspanialszy łącznik, najwspanialszy cement! Niechaj nawozem miłości przyjaźń się stanie!

Bogini Żono! Odrzuć klatkę małżeństwa, w jakiej zamknęli cię zaborczy i zazdrośni bogowie! Wyjdź z tego więzienia i niechaj już nigdy żaden człowiek nie będzie własnością drugiego!

Bogini Żono! Nowe zapoczątkuj małżeństwo! Bez kapłana, bez urzędnika! Niechaj nowe małżeństwo oazą wolności i dobrowolności się stanie! Niechaj miłość prywatną sprawą znów będzie! Nie obowiązkiem, nie konwenansem, nie własności synonimem! Niechaj nie będzie stagnacją i rutyną, lecz niech z głębi serc połączy dwie dusze, by wzrastały w miłości, a nie w niej wegetowały! By każdy dzień nową ceremonią był dla miłości!

O, Bogini Miłości! Miłość do ciebie jest rozkwitem mocy najpotężniejszych! Miłość ta skrzydeł dodać potrafi tak wspaniałych, że największe przeszkody stają się najmniejszymi! Bądź miłości najpełniejszym spełnieniem, miłości najcudowniejszym rozkwitem, najlepszym smakiem! Nie odmawiaj mi miłości do siebie i nie zabraniaj mi jej ukrywać! Pozwól mi miłość mą do ciebie wyrażać otwarcie i bez wstydu! Niechaj miłość do ciebie nie będzie pośmiewiskiem dla głupców, lecz szczęściem dla mędrców!

Bogini Pracowniczko! Ty od pracy nie stronisz! Ty żadnej pracy się nie boisz! Pracy podwójnej! Pracy w firmie i pracy w domu! Któż taki ciężar by utrzymał? Jaki bóg potrafiłby tak ciężko pracować po jednej pracy? Bądź błogosławiona za swój trud!

Bogini Pracodawczyni! Tak samo operatywna i stanowcza być potrafisz jak niejeden z bogów! Ty masz również głowę pełną pomysłów i innowacyjnych rozwiązań! Nie ustawaj w swych wysiłkach!

Bogini Prostytutko! Składam ci wyrazy najwyższego uznania za twoją odwagę i twoje poświęcenie! Dziękuję ci za twą ciężką pracę, dzięki której bogowie mogą doznawać rajskich rozkoszy! Pragnę przywrócić ci należne miejsce w świątyni życia, świątynia radości, świątyni rozkoszy, świątyni tańca, świątyni sztuki! Pragnę, byś wróciła tam, skąd cię wygnano na ulicę i na targ niewolników! Nie bądź już do tej pracy zmuszana, niechaj nikt jej nie wykorzystuje do swych niskich celów, lecz świadomego dokonuj wyboru i czerp z niej dla siebie wszystkie korzyści! Ja pragnę przyjść do ciebie, by dawać ci rozkosz, nie tylko brać! By oddać ci cześć! Bądź błogosławiona!

O, Bogini Seksu i Rozkoszy! Bogini Pożądania! Wyzwalasz ekstazę i żądze nieopisane! Ty energii tej najpotężniejszej jesteś niewyczerpanym źródłem! Jakże więc to jest, że bogowie są opętani żądzą tą nieokiełznaną? Pozwól, o Bogini, oddać należne ci miejsce na wysokości, byś mogła nareszcie uwolnić stłumioną energię i prawdziwą królową rajskich szaleństw zostać!

Bogini Nauki! Nie przestawaj badać, nie przestawaj odkrywać, nie przestawaj szukać, nie przestawaj nauczać! Bądź naukowcem i mędrcem!

Bogini Przygód! Wędrówka z tobą przez życie jest przygodą największą! Czy na piechotę, czy na rowerze, czy samolotem – bez ciebie żadna podróż przygodą nie będzie!

Bogini Sztuki! Ty nie tylko inspiracją jesteś dla artystów, lecz i sama twórczynią sztuki zostałaś! Czy w poezji, czy w malarstwie, w rzeźbie lub teatrze – po obu stronach talenty ujawnić potrafisz!

O, Bogini Wojny! W walce ty odważniejsza, zacieklejsza i groźniejsza być potrafisz od niejednego Boga Wojny! Gdy rodziny i królestwa swego bronić trzeba, potrafisz bardziej kąsać niż niejeden Achilles!

O, Bogini! Przyjmij ten hołd mój dla ciebie! Przyjmij me uwielbienie!

O, Bogini! Wejdź na swój tron z powrotem! Wejdź dumna! Wejdź silna! Okaż swą boskość! I niechaj już nigdy więcej żaden bóg nie próbuje cię zdetronizować!

O, Bogini Życia! O, Bogini Stworzenia! Niechaj wszyscy bogowie padną ci do stóp!

O, Bogini! Lecz niech gniew cię nie opanuje! Okaż swą matczyną dobroć! Odnajdź swą męską część! Odnajdź swój Yang w swoim Yin, by równowagę zaburzoną przywrócić! By jednej dominacji, nie zastępować drugą dominacją! Rozerwij ten głupi krąg zniewalania człowieka przez człowieka! Rozerwij i odrzuć go!

Bogini! Wybacz bogom swym ich zbrodnie! Wybacz ich zazdrość, ich głupotę! Wybacz bogom, by mogli godnie dostąpić Ciebie!

Bogini! Proszę Ciebie, o Najcudowniejsza! Pozwól nam wejść do twej świątyni! Pozwól nam oddawać ci należny hołd! O, Bogini! Istoto Najwyższa!

Autor: Wei To

Zwykły poszukiwacz prawdy o życiu, taki jacy odwiedzają tę planetę od tysięcy lat

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s