Wszystko święte

Święte jest życie. Każdy ma jedno. Nie zasłużył na nie, ale je otrzymał. Wszyscy mają szczęście doświadczyć jego bogactw. Jak je wykorzystają? Jak ja je wykorzystam?

Święta jest śmierć. Nierozerwalna towarzyszka życia, czekająca na swój moment, by każdy mógł i jej doświadczyć. Czemu więc tak wielu spieszy się, by ją spotkać? Wszak zdążymy! Nie ucieknie nikomu. Czemu i ja się spieszę?

Święta jest miłość. Ta bogini, przed którą wielu ucieka, której wielu boi się bardziej od śmierci. Lecz jest ukryta w każdym z nas. Czy starczy komuś odwagi, by ją odkryć? Czy mi starczy odwagi?

Święta jest nienawiść. Dzięki niej drugą stronę medalu miłości poznać możemy. A jeśli i mi się przytrafia, czego chce mnie nauczyć? Co chce mi pokazać?

Święta jest radość. Raz jest, raz jej nie ma. Cóż chce mi przekazać ten cudowny stan?

Święty jest smutek. Dzięki doświadczeniu go, każdy może nauczyć się szanować radość. Co będzie chciał mi przekazać, gdy doświadczę go ponownie?

Święte jest ciało. Nosi ono moją esencję, moją istotę. Bez niego nie mogłaby moja dusza poznawać i doświadczać wszystkich aspektów życia. Jak będę je traktował?

Święta jest nagość. Pozwala odkryć prawdziwą naturę, odrzucić ograniczenia, bariery, doznać rozkoszy.

Święte są ubrania. Pozwalają wykreować moją osobowość, mają także wartość użytkową. Pod warunkiem jednak, że to ja jestem kreatorem, że to ja określam ich wartość użytkową dla mnie.

Święty jest seks. Ten pomost pozwala rozpocząć proces kreacji nowego życia i doznać cudownych rozkoszy. Czyż to nie jest cud? Czyż nie zostaliśmy obdarzeni zbyt hojnie? Czy następnym razem będę pamiętał, że ten akt jest święty dla obojga ludzi?

Święte są drzewa. Produkują to, co jest mi potrzebne do oddychania, a oddychają to, co ja wydycham. Jesteśmy więc współzależni od siebie. Cóż może mi dać zrozumienie drzewa?

Święte jest wszystko, co mnie otacza.

Święte są wszystkie uczucia i emocji, których możemy doświadczyć.

Święte są wszystkie stworzenia, które mamy szansę poznać.

Święte są wszystkie rzeczy, których możemy używać.

Święte są wszystkie doświadczenia, które mogą być naszym udziałem w tym cudownym życiu. Ból, cierpienie, radość, szczęście, orgazm, zdrowie, choroba, praca, lenistwo, odpoczynek, jazda samochodem, rowerem, pływanie, podróżowanie, telewizja, internet, pornografia, jedzenie, picie, oddychanie…

Życie obdarzyło mnie możliwością doświadczenia wszystkiego!

Życie obdarzyło tym także ciebie! To jest święte!

Co jeszcze chce życie nam dać? Co chce nam jeszcze przekazać? Mnie, tobie, komuś innemu?

Jakie skarby na nas czekają? Jakie świętości mamy jeszcze do odkrycia?

 

Autor: Wei To

Zwykły poszukiwacz prawdy o życiu, taki jacy odwiedzają tę planetę od tysięcy lat

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s